MENU

Krušný Šotek

24.-26.5. proběhla tradiční jedničková soutěž Krušnohorský Šotek, který byl letos dosti krušný. Běžela se Krátká trať a Sprint na 80-ce a klasika na 2-metru. Mapy i terén byly pěkné. Ale zlé jazyky tvrdí, že si stavitel(é) spletli měřítko mapy. Efektivní časy byly na KT a klasice skoro ve všech kategoriích překročeny, často o polovinu nebo skoro až o 100%. Dost závodníků mělo méně kontrol, nebo byli po limitu. Jen na Sprintu byly časy pod těmi efektivními, ale ne snad, že by tratě byly krátké, ale protože se běželo v městském parku (velmi krásné prostředí), tak bylo možno často na dálku vidět závodníky odbíhající od kontrol a na dohledávkách se ztrácelo jen minimálně. O to víc záleželo na správném pořadí. Ale zase někteří orazili špatnou kontrolu. Ubytování bylo pěkné a správce kempu řešil problémy s laskavostí a rychle. A jídlo bylo myslím velmi chutné.

Tradičně dobrým Foxklubákům se tentokrát tolik nedařilo. Největším úspěchem bylo zlato pro Vlada a Dana, stříbro a bronz pro Báru (tentokrát nejlepší Foxklubačka) a bronz pro Bětku. Ale pěkná jsou i 2 čtvrtá místa (Jana Dr. a Vlado) a pak 2 pátá místa pro Markétu, Dalibora a pro Dana a po jednom pro Anetku a Báru. Hlavně, že nikdo nebyl po limitu, takže za mne – dobrý. Tonda