MENU

Bilance FOX-klubu Praha v r. 2018

Letošní rok byl pro Foxklub velmi příznivý, ať už z hlediska účasti na závodech, tak z hlediska jejich pořádání.

Na Mistrovství světa dospělých v Koreji jsme se sice nepodíleli, částečně z důvodů velké vzdálenosti a finanční spoluúčasti pro veterány, ale na Mistrovství světa žáků a dorostu nás velmi úspěšně reprezentovala teprve 13-letá Bětka Sobotová, která  má celkem 3 zlaté medaile a v pásmu 2m dokonce obhájila titul Mistryně světa. 

Celkem 6 soutěží Mistrovství ČR a jedničkových soutěží, které se započítávají do celostátního žebříčku (celkem 14 závodů) se zúčastnilo 18 našich závodníků. Jsem rád, že se mezi ně po vážném zranění úspěšně vrátila Markéta Skrbková (D35). Vůbec nejúspěšnější na nich byla hned 4-násobná Mistryně ČR Anetka Hendrichová, která s velkým předstihem vyhrála žebříček v kategorii D12. Její náskok mohl být ještě větší, kdyby na jednom závodě, kde s náskokem 6 min před druhou doběhla do cíle, neorazila špatně 15 m před cílem maják a nespadla tím na poslední místo. Její výsledky byly natolik dobré, že byla ve svých 11 letech zařazena do ŽDR. Bětka Sobotová Mistryně ČR v kategorii D14 v pásmu 2m byla při neúčasti na 3 závodech 2× první a v žebříčku je třetí. A velmi úspěšní byli i sourozenci Matouškovi. Bára při náročném studiu je v kategorii D20 při neúčasti na 2 závodech a pořádání 2 závodů druhá a Dalibor M19 při neúčasti na 4 závodech a pořádání 2 závodů obsadil velmi pěkné šesté místo. Ve veteránských kategoriích obsadili pěkné šesté místo Markéta Skrbková D35, Radim Halíř M40 a Milan Hendrich M50 a v kategorii M60 jsou Luboš Winter třetí a Tonda Blomann čtvrtý (nic moc). Celkově je Foxklub v celorepublikovém hodnocení pátý.

Důležitá je i účast na dvojkových a trojkových závodech. Zde je hodnocení obtížné, protože kategorie se mění podle účasti. Tak jen souhrnná informace o našich závodnících. Běželo celkově 40 Foxklubáků ve 23 závodech pořádaných čtyřmi kluby, z toho v žákovských a dorosteneckých kategoriích (MD7-M19) má 19 našich členů celkem 32 účastí v osmi dvojkových závodech (na krajské úrovni) a celkem 51 účastí v patnácti trojkových závodech (na místní úrovni). Nejpilnější byla opět Anetka se čtrnácti účastmi, následovaná Verčou Sobotovou s jedenácti účastmi, její sestrou Bětkou s desíti účastmi, Lízou Skrbkovou se sedmi účastmi a Benem Audy, který závodil 6×. Ale velmi mne potěšil i teprve sedmiletý Ondra Vykouk, který běžel třikrát.

Foxklub pořádal v r. 2018 celkem 9 soutěží (12 závodů). Z toho nejnáročnější byl dvoudenní jedničkový Pohár Přátelství, jehož už 42. ročník se konal tentokrát v Písku. Jeho závody byly vyhlášeny jako Mistrovství ČR na klasických tratích. Letos se ho zúčastnilo rekordních 172 závodníků. Za velký úspěch vděčíme především tandemu Filip Cernetic – Tomáš Hladina, kteří věnovali přípravě mnoho času. Na vlastním pořádání se podíleli i další členové našeho klubu. Kromě toho jsme pořádali 8 dvojkových a trojkových soutěží, s výjimkou Sprintu na Pecce konaných v pražských lesících.

Letos se naše řady rozrostly o sedm nových členů, z toho čtyři do 15 let. Pokud jde o technické vybavení, tak ke stávajícím 7 SI-jednotkám přikoupíme letos další 4 a tím získáme sadu, se kterou budeme moci zautomatizovat zpracování většiny našich soutěží i tréninků, což přispěje k jejich zkvalitnění.

Do budoucna předpokládám, že se počet našich aktivních závodníků ještě zvýší. Některým členkám se snad zmenší jejich rodičovské a studijní povinnosti a budou moci víc jezdit na jedničkové soutěže. A hlavně doufám, že se jich budou účastnit i naši mladí závodníci, kteří si dosud na tyto soutěže netroufli a jejich body nám v celkovém hodnocení výrazně chybí. Verča a hlavně Ben se letos na nižších soutěžích i trénincích velmi zlepšili a tak by mohli k našim úspěchům přispět.

V pořádání soutěží se počet zvyšovat prakticky nedá, ale je možné zlepšit jejich technickou kvalitu a více využívat mimopražských map, což se doufám podaří, i když nároky na pořádání se tím zvýší. Nejnáročnější bude opět již 43. ročník Poháru Přátelství.

Tonda Blomann

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení návštěvníci!


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2024 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno