MENU

Jak bylo na jarním soustředění 2013

Pozor !!! článek není dokončený, jakmile bude kompletní oznámím to ve vzkazovníku

prijezd-nahled V úterý jsme na chatu Sakura postupně dorazili třemi auty od půl sedmé do půl osmé. Bydlení, kuchyňka a společná klubovna vypadají dobře. Venku je k dispozici příjemné sezení u ohniště. Na chatě jsme byli ponecháni sami sobě a vše je k dispozici jen nám. Dolní velký pokoj jsme ponechali jako skladiště techniky s Radimem a Petrem jako hlídači. Po vybalení techniky a večeři donesla mládež dřevo na oheň a proběhlo příjemné posezení s plánováním programu. Zůstal vlastně jen jeden zápor ve formě nefunkčních boilerů a absenci teplé vody na mytí.

radim-dohledavka-majaku-nahled Středeční ráno začalo dovezením čerstvého pečiva, budíček proběhl bez problémů a v půl osmé jsme se nakrmili. Po raním nácviku rozpoznávání znaků jednotlivých kontrol dorazil Míra Baxa z Liberce a věnoval nám celý zbytek dopoledne výkladem teorie šíření, zaměřování, práce s mapou a spoustou dalších užitečností. Také dorazil správce chaty a provizorně opravil ohřev teplé vody, takže od odpoledne do pátečního večera tekla teplá.
Po obědě a chvilce poledního klidu nutné pro přípravu závodu začal první závod. Jednalo se o Hvězdici na dvoumetru. Toto pásmo bylo zvoleno, protože se zdá, že zkušenosti z něj chybí víc. servisni-stredisko-nahled Luboš s Petrem se v době závodu věnovali zprovoznění „Servisní dílny“ a opravili vše co šlo.
Po večeři jsme se věnovali zhodnocení závodu, práci s mapou, opakování znaků kontrol a hlavně večernímu ohni, tentokrát se skvělým Lubošem a jeho kytarou, špekáčky, dětskou schovávanou a spoustou dobré nálady.

Ve čtvrtek jsme po snídani začali opět rozpoznáváním kontrol a pak jsme uspořádali Slepou lišku na 2m pásmu. Vždy jeden se zavázanýma očima dohledával a druhý se ho snažil chránit před srážkou se stromem nebo zakopnutím. Pak se mezi sebou prostřídali a to vše zopakovali na třech kontrolách.
Po obědě Martina s Bárou připravili závod na 80m, který se stěží vešel do času odjezdu na večeři.
zpivani-1-nahled Pak opět posezení u ohně s buřty, Lubošovou kytarou a mládežnickými hrátkami.

Páteční dopoledne byla opět Slepá liška, tentokrát na osmdesátce. Čas před ní byl věnován pravidlům, chování na startu a v cíli závodu, a hlavně správnému rozcvičení a rozhýbání všech kloubů, kvůli snížení rizika úrazů při „studeném“ startu do závodu.
Těsně před obědem dorazil Tonda s Evou aby zkontrolovali naše dosavadní činění. Po obědě pak Tonda postavil odpolední závod, z kterého jsme udělali kombinaci 2m / 80m s předávkou přijímačů. Takže jakási forma Dlouhé tratě, jejiž celková délka byla přizpůsobena času zbývajícímu do nutného odjezdu na večeři.
hodnoceni-3-nahled Po návratu z večeře bylo provedeno celkové vyhodnocení soustředění, kde byly detailně probrány klady i zápory každého ze závodníků i pořadatelů.

V sobotu dopoledne již nezůstal čas na další akci, protože jsme museli do 12. hodin vyklidit a uklidit chatu, zabalit a připravit se k odjezdu. Po obědě jsme se rozjeli domů.

Ubytování, které zvolil Tonda v Chatě Sakura, bylo vybráno s ohledem na cenu ale dostatečně kvalitní. To, že jsme tam byli sami a nemuseli se nikomu přizpůsobovat, bylo vynikající. Všem bez vyjímky se tam moc líbilo a stálo by za to se tam někdy vrátit. První večer bylo trochu chladno, ale hlavní „ohňostrůjce“ Bojka, se postarala o kamna a bylo dobře.

Stravování v zařízení Poslův Mlýn, který je zařízen na školy v přírodě, bylo formou školní jídelny a také nemělo žádné chyby. Nutnost přesných nástupů na oběd a večeři nás nutila dodržet denní plán, což také nebylo na škodu. Snídaně vlastními silami jsme zvládli bez problémů a večerní „doražení“ opečeným špekáčkem také nemělo chybu.

Výsledky jednotlivých závodů zde doplním postupně, jak je dostanu předzpracované od Martiny.

Petr

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení návštěvníci!


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2024 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno