MENU

Mistrovství Evropy Bansko, 23rd EAC 2021 / 18th EYAC 2021 - shrnutí

Tentokrát se konala mistrovství Evropy žáků a dorostu a mistrovství Evropy ve stejnou dobu na stejném místě – v Bulharském Bansku. Možná je to cesta, jak by se mělo postupovat i budoucnu, i když pro pořadatele to musí být nesmírně náročné. Soutěží se zúčastnili závodníci z 19 států, i když zdaleka ne všechny měly zastoupení ve všech kategoriích, tak jako časká výprava.

Její žákovská a dorostenecká část zahrnovala sporovce ze 4 kategorií: D14, M14, D16 a M16. Získala celkem 14 individuálních medailí, z toho 5 zlatých, dvě stříbrné a 7 bronzových. V soutěžích družstev, které se hodnotí pouze na klasických tratích, pak měla dvě první, čtyři druhá a dvě třetí místa, tedy celkem 8 medailových umístění. Přitom z Foxklubu byly 2 závodnice, Anetka D14, která obsadila ve Sprintu deváté místo, na 80-ce čtvrté místo, na 2-metru a ve Foxoringu dvanácté místo a Bětka D16, která byla ve Sprintu desátá, na dvoumetru čtvrtá, na 80-ce pátá a ve Foxoringu druhá. To jsou všechno velmi cenné výsledky, když uvážíme, že i místa „pod bednou“ přispívají k umístění družstva.

Její juniorská, dospělá a veteránská část zahrnovala 11 kategorií: D19, M19, D20, M20, D35, M40, D45, M50, D55, M60 a D65. Získala celkem 51 individuálních medailí, z toho 13 zlatých, osmnáct stříbrných a 20 bronzových. V soutěžích družstev pak měla osm prvních míst, osm druhých míst a pět třetích míst, tedy celkem 21 medailových umístění. Přitom Foxklub tam měl také 2 želízka v ohni. Ivetu a Dana. Ivetka D20 byla na dvoumetru pátá, na 80-ce třetí a ve Foxoringu druhá. Dan M40 byl ve Sprintu osmý, na 2-metru pátý, na 80-ce šestý a ve Foxoringu třetí. 

Pro reprezentanty z řad AFK by to mělo být povzbuzením do dalších let. Iveta s Danem musí řešit i rodinné starosti a Anetku s Bětkou čeká přestup do vyšší věkové kategorie, takže všichni to budou mít těžké. A Bety čeká kromě přestupu rehabilitace po zranění. Ale doufám, že nikoho z nich to neodradí a že se budou držet Zátopkova heslo: Když nemůžeš, tak přidej. A pro ostatní Foxklubáky (hlavně pro Eriku, Lízu, Verču a Zuzku) by to mělo být motivací, že při usilovném tréninku moho rozšířit řady české reprezentace. 

Každopádně děkujeme všem a Foxklubákům zvláště za příkladné reprezentování českých barev.
 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení návštěvníci!


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2024 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno