MENU

Vítejte na stránkách sportovního oddílu ROB.

Poslední vzkazy: ( Všechny vzkazy )

Poslední články:

Trénink 11.5.

Trénink bude od 16:30 tentokrát opět v Krčském lese poblíž Chodova, viz odkaz (to aby to Skrblíci měli blízko). Na programu bude 2-metr KT (interval 30s/120S). Doprava metrem C do stanice Chodov,nebo busem MHD 177, 203, 326 do zastávky Petýrkova nebo U Kunratického lesa. Čipy si vemte raději s sebou. Kdo potřebuje rádio, sluchátka a pod, dejte vědět předem. Tonda


Trénink 4. a 6. května

V úterý Janička staví FOX v Hodkovičkách viz: odkaz. Doprava autem, (parkování je  omezeně možné), nebo busem MHD 106, 121 do zastávky „Na Lysinách“ a odtud pěšky. Začátek v 16 hod. Pokud něco potřebujete ode mne, dejte vědět nejpozději do pátku do 17 hod.

 Ve čtvrtek chtějí stavět hoši z ASP sprint na klasické vysílače odpoledne v Milíčovském lese. Podrobnosti nevím, ale zjišťuju zájem. Napište proto obratem, kdo by se ve ČT zúčastnil. Doprava MHD je v poho, najdete si je podle místa srazu na mapách.cz. Využijte příležitosti běžet Sprint, jako na velkých závodech.

Tonda


Možný trénink v sobotu 1.5.

Bude to 2-metr na krátké trati. Kdo máte zájem, napište obratem mně, nebo MArcele o bližší informace. Nejpozději 30. 4. dopoledne – pak pálím. Tonda


Co je to ROB?

Rádiový orientační běh, zkratkou ROB, mezinárodní zkratkou ARDF – Amateur Radio Direction Finding. Před pár desítkami let vznikl jako doplňková radioamatérská zábava známá coby „hon na lišku“, dnes jde o sport se vším všudy – s pevnými pravidly, propracovaným systémem soutěží a samozřejmě i s potřebou pravidelného tréninku, bez nějž se již na mezinárodní úrovni sotva kdo prosadí.

Oč v tomto sportu jde? Základem je pomocí přijímače a mapy (používají se mapy pro orientační běh) pokud možno v ideálním pořadí (není pevně dáno, závisí na závodníkově rozhodnutí) vyhledat stanovený počet vysílačů (kontrol) a v co nejkratším čase doběhnout do cíle. V mapě má závodník zakreslen pouze start a cíl (přesněji polohu majáku – cílového vysílače vysílajícího trvale na frekvenci odlišné od závodní), jinak vše závisí na jeho práci s přijímačem, schopnosti přesného zaměření – a samozřejmě rychlého běhu. Mapa pro něj není ničím více (a ničím méně), než vhodnou pomůckou pro volbu nejlepšího postupu mezi jednotlivými kontrolami a zejména pak do cíle.
Celý článek…


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2021 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno