MENU

Vítejte na stránkách sportovního oddílu ROB.

Poslední vzkazy: ( Všechny vzkazy )

Poslední články:

OB středa a čvrtek 30. a 1.

Ve středu 30.9. a čtvrtek 1.10. bude orienťák v Milíčovském lese. Pořádá O-LIGA.cz Jan Mrázek, musíte se přihlásit na středu přes web samostatně. Na čtvrtek se předem přihlaste Marcele (zajistí mapy). Startovné je 60 Kč. Tratě jsou většinou orientačně těžší (trať A,B,C podle obtížnosti). Na čtvrtek domluví Marcela i lehčí variantu pro začátečníky, sraz bude v cca 16:30. Dopravit se musíte samostatně. Tonda


Trénink 29.9. úterý

Ahoj všem. Trénink je od 16:30 (už se brzy stmívá) ve Velkém háji za Domovem pro seniory Krč (Nad lesním divadlem) ,viz odkaz. Doprava busem 106, 117, 121, 139, 196 do zastávky Sulická. Parkování možné v Sulické, nebo v Zálesí podél vilek (je jednosměrná). Pokud přecházíte silnici, tak POUZE A ZÁSADNĚ na přechodu, až vám padne zelená!!

Na programu je 2-metr Krátká trať, kterou staví ASP. Kdo nestíhá, dejte vědět, počkáme. Ale bourání tratě asi neovlivníme.Pro začátečníky a zájemce postavíme hvězdici na 80-ce na stále běžící kontroly.

Les je dost zarostlý, doporučuji ochranu nohou, dlouhé nohavice a dobré boty. Tonda


Trénink 24.9. čtvrtek

Trénink odpadá z důvodu malé účasti. Tonda


Co je to ROB?

Rádiový orientační běh, zkratkou ROB, mezinárodní zkratkou ARDF – Amateur Radio Direction Finding. Před pár desítkami let vznikl jako doplňková radioamatérská zábava známá coby „hon na lišku“, dnes jde o sport se vším všudy – s pevnými pravidly, propracovaným systémem soutěží a samozřejmě i s potřebou pravidelného tréninku, bez nějž se již na mezinárodní úrovni sotva kdo prosadí.

Oč v tomto sportu jde? Základem je pomocí přijímače a mapy (používají se mapy pro orientační běh) pokud možno v ideálním pořadí (není pevně dáno, závisí na závodníkově rozhodnutí) vyhledat stanovený počet vysílačů (kontrol) a v co nejkratším čase doběhnout do cíle. V mapě má závodník zakreslen pouze start a cíl (přesněji polohu majáku – cílového vysílače vysílajícího trvale na frekvenci odlišné od závodní), jinak vše závisí na jeho práci s přijímačem, schopnosti přesného zaměření – a samozřejmě rychlého běhu. Mapa pro něj není ničím více (a ničím méně), než vhodnou pomůckou pro volbu nejlepšího postupu mezi jednotlivými kontrolami a zejména pak do cíle.
Celý článek…


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2020 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno