MENU

Vítejte na stránkách sportovního oddílu ROB.

Poslední vzkazy: ( Všechny vzkazy )

Poslední články:

Trénink 20.11.

Další trénink je opět v úterý od 17 do 18:30 hod v tělocvičně ZŠ Jitřní. Doprava je busem 106 do zastávky Jitřní. Vemte si oblečení a obuv vhodnou do tělocvičny (bosky není vhodné obutí). Přijďte včas, šatna se zamyká. Tonda


Aktivita členů FOX-klubu Praha v r. 2018

2018-afk-aktivita-celkem-nahled

Aktivita celkem

2018-afk-aktivita-treninky-nahled

Aktivita v trénincích

2018-afk-aktivita-ii-iii-nahled

Aktivita v závodech II. a III. stupně

Jak správně napsal Tonda v bilančním článku letošního roku, hodnotit celoroční výkonnost a úspěšnost jednotlivých členů podle výsledků dvojkových a trojkových závodů nebo tréninků není vůbec jednoduché kvůli různému rozdělování závodníků do kategorií podle věku. Ale nějaký přehled a srovnání potřebujeme.
Proto jsem si vymyslel jakési číslo které má pevně stanovená pravidla pro vytvoření a je u všech závodů, tréninků nebo i ostatních akcí stejné a pojmenoval jsem jej „AFK body“.
Přesto že toto číslo je do jisté míry nesmysl, tak je podle něj možné rozumně porovnávat aktivitu jednotlivých členů klubu na místní úrovni a pouze pro informaci jednotlivých členů o tom jak se celý rok snažili. Také proto má větší váhu samotná účast před případným tréninkovým výsledkem závodníka. Tím vznikl jakýsi Žebříček aktivity FOX-klubu, který je docela zajímavý. Pro mne byl největším překvapením u tohoto přehledu vysoký počet aktivních závodníků. Těch kteří se účastnili alespoň jedné společné akce klubu (mimo závodů 1. stupně) v průběhu roku bylo 50! To je příjemné zjištění i když dva nejmladší (index bez čísla) zatím nejsou členy klubu.
Všechny tři listy žebříčku jsou zde zobrazeny jako obrázky které mohou na některých zařízeních obtížně čitelné. Pro podrobnější zkoumání jednotlivých závodů nebo tréninků jsou v dokumentech k dispozici veškeré dostupné výsledkové listiny i tento soubor vyhodnocení. Seznam závodů a tréninků pro snazší orientaci a nalezení jednotlivých dokumentů (když existují…) je v pokračování tohoto článku.
Petr Hrabák

Pokračování tohoto článku »»»


Trénink 13.11.

telocvicna-jitrni-nahled

Přístup do ZŠ. Jitřní

 

Další trénink v tělocvičně opět v úterý od 17 do 18:30 hod v ZŠ Jitřní. Detaily vstupu viz obrázek. Doprava je busem 106 do zastávky Jitřní. Vemte si oblečení a obuv vhodnou do tělocvičny (bosky není vhodné obutí). Přijďte včas, šatna se zamyká. Tonda


Co je to ROB?

Rádiový orientační běh, zkratkou ROB, mezinárodní zkratkou ARDF – Amateur Radio Direction Finding. Před pár desítkami let vznikl jako doplňková radioamatérská zábava známá coby „hon na lišku“, dnes jde o sport se vším všudy – s pevnými pravidly, propracovaným systémem soutěží a samozřejmě i s potřebou pravidelného tréninku, bez nějž se již na mezinárodní úrovni sotva kdo prosadí.

Oč v tomto sportu jde? Základem je pomocí přijímače a mapy (používají se mapy pro orientační běh) pokud možno v ideálním pořadí (není pevně dáno, závisí na závodníkově rozhodnutí) vyhledat stanovený počet vysílačů (kontrol) a v co nejkratším čase doběhnout do cíle. V mapě má závodník zakreslen pouze start a cíl (přesněji polohu majáku – cílového vysílače vysílajícího trvale na frekvenci odlišné od závodní), jinak vše závisí na jeho práci s přijímačem, schopnosti přesného zaměření – a samozřejmě rychlého běhu. Mapa pro něj není ničím více (a ničím méně), než vhodnou pomůckou pro volbu nejlepšího postupu mezi jednotlivými kontrolami a zejména pak do cíle.
Celý článek…


Podporují nás:

AQH AROB ČR ARYKA IN-WEST Česká unie sportu Elron ELEKTRO Krabice s.r.o. MŠMT Pošlete to naTisk MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2018 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno