MENU

Vítejte na stránkách sportovního oddílu ROB.

Poslední vzkazy: ( Všechny vzkazy )

Poslední články:

Trénink 20.1. - běžecký

Covid se nám o5 rozbíhá, tentokrát zřejmě varianta Oμ. Takže na trénink Janě se hlaste jen vy, co máte negativní test, nejste v karanténě a nemáte příznaky onemocnění. Pokud jste zdraví, můžete si zaběhnout i samostatně podle Janiných pokynů. T.


Trénink 18.1.

Trénink opět v tělocvičně od 17 hod. Tentokrát si vemte zase čipy. Kdo nepřijde, omluvte se včas. Tonda


Trénink 16.1. běžecký

Ahoj, platí to, co předtím – domluvte se s Janou na místě a čase. Sportu zdar


Co je to ROB?

Rádiový orientační běh, zkratkou ROB, mezinárodní zkratkou ARDF – Amateur Radio Direction Finding. Před pár desítkami let vznikl jako doplňková radioamatérská zábava známá coby „hon na lišku“, dnes jde o sport se vším všudy – s pevnými pravidly, propracovaným systémem soutěží a samozřejmě i s potřebou pravidelného tréninku, bez nějž se již na mezinárodní úrovni sotva kdo prosadí.

Oč v tomto sportu jde? Základem je pomocí přijímače a mapy (používají se mapy pro orientační běh) pokud možno v ideálním pořadí (není pevně dáno, závisí na závodníkově rozhodnutí) vyhledat stanovený počet vysílačů (kontrol) a v co nejkratším čase doběhnout do cíle. V mapě má závodník zakreslen pouze start a cíl (přesněji polohu majáku – cílového vysílače vysílajícího trvale na frekvenci odlišné od závodní), jinak vše závisí na jeho práci s přijímačem, schopnosti přesného zaměření – a samozřejmě rychlého běhu. Mapa pro něj není ničím více (a ničím méně), než vhodnou pomůckou pro volbu nejlepšího postupu mezi jednotlivými kontrolami a zejména pak do cíle.
Celý článek…


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2022 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno